خواندنی‌ها


نحوه نگهداری کیک خامه ای

برای نگهداری طولانی تر کیک های خامه ای بهتر است آنها را فریز کنیم . جهت فریز کردن کیک های خامه ای ابتدا باید کیک کاملا خنک شده باشد ، سپس کیک را یا درون ظرف در بسته  می گذاریم و یا با سلفون کاملا می پوشانیم و سپس در فریزر قرار می دهیم ، و زمانی که می خواهیم کیک را استفاده کنیم 2 تا 3 ساعت زودتر کیک را از فریزر در می آوریم . طعم ، تازگی و بافت کیک کاملا در این روش حفظ می شود .

دقت کنید که برای استفاده از کیک ، حتما باید به همان میزان گفته شده کیک را زودتر از یخچال بیرون بگذارید؛ اگر بخواهید با روش هایی مثل گرم کردن و یا بخار دادن سرمای کیک را بگیرید، کیک خراب شده و خامه های آن دیگر بافت قبلی خود را نخواهند داشت.

با استفاده از این روش شما می توانید کیک خامه ای خود را تا چندین هفته در فریزر نگهداری کنید و هر زمانی که نیاز داشتید آن را از فریزر خارج کرده و سرو نماید. کودکان همیشه دوست دارند که کیک خامه ای در دسترس باشد، با این کار شما آن ها را به آرزوی خود رسانده اید. سعی کنید نگهداری کیک در فریزر انقدرها هم طولانی مدت نگردد.

 

برای خرید کیک های خامه ای در رنگ و طعم های متفاوت با مناسبت های خاص خود میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید   https://bazcookie.ir/category/birthday / https://bazcookie.ir/item/sim012


کلمات کلیدی: کیک خامه ای , بندرعباس, بازکوکی,اولین,سایت, فروش,آنلاین,کیک,شیرینی,شورینی, سالاد, در,بندرعباس